Сторінка класного керівника



************
Ми на карантині 12.03 - 24.04.2020
Якщо ви відчуваєте, що захворіли, дотримуйтеся таких рекомендацій:
  1.   При чханні та кашлі прикривайте рот і ніс серветкою, медичною маскою чи рукою в ліктевому згині. 
  • Одноразову серветку важливо одразу викинути та помити руки з милом або обробити спиртовмісним антисептиком. 
  • Якщо ви погано почуваєтеся, важливо залишатися вдома. Повідомте свого сімейного лікаря та дотримуйтеся його рекомендацій. 
  •     Уникайте контакту з людьми, у яких є ознаки температури та кашель. 
  • Правильно використовуйте медичні маски та засоби індиві-дуального захисту, особливо у медичних закладах. 
  • Мийте руки з водою і милом або дизенфікуйте засобом на основі спирту. 
  • Уникайте контакту з продуктами тваринництва, свійськими чи дикими тваринами, щоб запобігти передачі вірусу від них. 
  • Після контакту ретельно мийте руки, а під час приготування ретельно обробляйте м’ясні продукти
Дотримуйтеся всіх цих правил і будьте здорові! 
До зустрічі! :) 

***********************
Увага!!!
Карантин продовжено до 16.02.20




***********************
Увага!!!
28.01 - 07.02 (2020) 
в Академічному ліцеї №2



***********************
24.04.19 учні 9 - В класу, ФНВК "Ліцей-ЗОШ І-ІІІ ст. №2" 
були учасниками молодіжного фестивалю "ПРОФ FEST OK".
Учні приймали активну участь в квесті, станції, якого були не тільки цікавими, корисними, а ще й смачними. Бажаємо наставникам та викладачам ПТУ здібних та талановитих студентів :)


*************************
До уваги випускників 9 класів!



Загальна інформація про паспорт громадянина України у формі ID-картки:

  1. Паспорт громадянина України нового зразка – це і є ID-картка, основний документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України;
  2. Відповідно до нового законодавства України кожен громадянин України, який досяг 14-річного віку, зобов’язаний отримати паспорт громадянина України – Постанова Кабінету Міністрів України № 302 (зі змінами від 01.11.2016 року);
  3. Подання документів на оформлення паспорта громадянина України відбувається особисто заявником (особа, яка досягла 14 років);
  4. Оформлення паспорта громадянина України вперше можливе, виключно, за місцем проживання особи;
  5. Паспорт громадянина України, що оформляється вперше, видається не пізніше ніж через 20 робочих днів з дня оформлення на його отримання;
  6. За згодою особи можуть вноситись відбитки пальців рук до безконтактного електронного носія, що міститься у паспорті;
  7. Особи, які не досягли 18 років, отримують паспорт строком дії на 4 роки, після чого необхідно отримувати паспорт громадянина України повторно.
Де оформити паспорт громадянина України по досягненню 14-річного віку:
Наприклад, звернутися до одного з Центрів обслуговування громадян «Паспортний сервіс», що має право приймати документи від осіб, у яких місце проживання знаходиться за місцем розташування Центру. Більш детальнішу інформацію можна дізнатися за телефоном
Call–центр: (044) 225-4-225
Які документи потрібно надати на оформлення паспорта громадянина України по досягненню 14-річного віку:
  1. Оригінал свідоцтва про народження заявника;
  2. Довідку про присвоєння РНОКПП (ідентифікаційний код) заявника або повідомлення про відмову від його прийняття – у разі наявності такого документа;
  3. Оригінали паспортів громадянина України батьків;
  4. У разі зміни імені або прізвища заявника на протязі життя – оригінал свідоцтва про зміну імені;
  5. Довідку про реєстрацію місця проживання/перебування (примітка 1);
  6. Оригінал власного закордонного паспорту або закордонний паспорт/ID-картку/паспорт громадянина іноземної держави одного з батьків – для правильного відтворення прізвища дитини латиницею.
  7. Довідку про реєстрацію особи громадянином України (примітка 2) - у разі, якщо батьки чи один із батьків заявника на момент його народження були іноземцями або особами без громадянства, або у разі набуття заявником громадянства України на території України;
  8. Довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи заявника - для внутрішньо переміщених осіб;
Примітки:
(1) - Довідка про реєстрацію місця проживання/перебування - замовляється законним представником (одним з батьків) за зверненням до ЦНАПу (центру надання адміністративних послуг), .
Для отримання довідки законним представником (одним з батьків)  про реєстрацію місця проживання з собою необхідно мати:
-        Власний паспорт громадянина України;
-        Свідоцтво про народження дитини.
За для пришвидшення отримання довідки про реєстрацію місця проживання/перебування рекомендовано попередньо звернутися до ЖЕК або ОСББ для отримання Форми № 16 та надати довідку або будинкову книгу до ЦНАПу(тоді у Вас є всі шанси отримати довідку за 1 день в іншому випадку, цей процес може розтягнутися й ня місяць).

(2) - Довідка про реєстрацію особи громадянином України – замовляється у територіальному підрозділі Державної міграційної служби України за місцем проживання.
Для цього з собою необхідно мати:
  • Власний паспорт громадянина України;
  • Свідоцтво про народження дитини;
  • Дві однакові фотокартки (35х45 мм) дитини.
Зверніть увагу!
Документи, видані на території іноземних держав подаються  засвідчені в установленому законодавством порядку (легалізація, апостиль) з перекладом на українську мову, засвідченим нотаріально, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України.
Як отримати ГОТОВИЙ паспорт громадянина України:
Не пізніше як протягом календарного місяця з дня отримання SMS про готовність паспорта звернутись заявнику особисто до того центру обслуговування громадян, де було здійснено прийом документів для його оформлення.
Для отримання рекомендовано з собою мати свідоцтво про народження.

***************************
21.09.18
Увага, діти , на дорозі!


******************************
24.04.18
"Здорова родина - здорова Україна"

**********************************
Самі затребувані професії на ринку праці в 2018 році 

В Україні

IT-фахівці.                                     Лідери за кількістю вакансій і розміру зарплат. Кращі «айтішники» часто працюють на іноземних замовників і отримують зарплату в доларах, тому тільки виграють під час криз. Місячний дохід початківця програміста становить від 300 доларів. Комп'ютерні технології дозволяють весь час розвивати навички і підніматися по кар'єрних сходах. Найбільш популярні напрямки в IT – веб-розробка і дизайн, програмування на мові JAVA, тестування програмного забезпечення. 

Менеджери й працівники торгівлі. 

На перший погляд, робота співробітника колл-центру, торговельного представника або супервайзера здається нескладною Але якщо ви здатні «продати слона», то хороша зарплата вам забезпечена. 

Маркетологи і бухгалтери. 

Ніяка криза не зупинить продажу. Будь-яка компанія потребує талановитого маркетологом, а можливо і бренд-менеджера. Найвищі оклади отримують фахівці з Інтернет-маркетингу і реклами, просування сайтів, роботи в соціальних мережах. А колектив без бухгалтера уявити неможливо. 

HR-менеджери.   Працевлаштування – це тривалий і трудомісткий процес. Менеджери по персоналу (в англомовному середовищі – human resources) вибирають найдостойніших претендентів на вакансії і підтримують приємну атмосферу в колективі. В їх обов'язки входить проведення співбесід, підвищення кваліфікації персоналу і тімбілдінг. Більшість HR-менеджерів – дипломовані психологи. 

Медичні працівники.                   На жаль, отримати посаду педіатра в міській поліклініці не так-то просто. Зате приватні організації відкривають двері для кваліфікованих лікарів і медичного персоналу. Попитом користуються косметологи, дерматологи, офтальмологи. Спеціальності медичного представника, фармацевта і провізора також входять до числа найпопулярніших і високооплачуваних. 





Працівники обслуговування.            
 Ця сфера відкриває двері для студентів та молоді без досвіду роботи. Левова частка випускників починає кар'єрний шлях з посади офіціанта, барісти або хостес. Робота кухаря вимагає спеціальних навичок і оплачується більш щедро. Додамо до списку затребуваних професій перукаря, майстра з манікюру та фітнес-тренера. 
Аграрії.  

попит на менеджерів з продажу аграрного обладнання, логістів, агрономів і ветеринарів зростає. Як і оклади цих фахівців.  
Адміністративний персонал. 
Всі компанії потребують водіїв, охоронців, секретарів, кур'єрів, ассистентів керівників, операторів комп'ютерного набору та офіс-менеджерів. Часто працівник суміщає декілька посад. Зарплати адміністративних працівників невисокі, але попит на них стійкий. 


Робочі спеціальності. 

Будівельник, працівник техобслуговування, комірник, вантажник – професії не занадто романтичні, зате потрібні скрізь і завжди. 


Для розвитку промисловості потрібні інженери, особливо з нафтовидобутку та альтернативної енергетики, машинобудування і металургії.

У 2014 році бізнес-школа «Сколково» склав «Атлас нових професій». У ньому описані спеціальності, які будуть затребувані через десятиліття. У список «професій майбутнього» увійшли екзотичні посади:
1. Дизайнер віртуальних всесвітів 
2.Проектувальник 3D-друку 
3.Космобіолог і космогеолог 
4.Майнд-тренер (інструктор з розвитку розумових здібностей) 

5.Міський фермер 

6.Молекулярний дієтолог 
7.Інженер медичних роботів 
8.Консультант з генетики і здорової старості 




І не забувайте: при виборі професії не варто покладатися тільки на думку аналітиків. Адже головна вимога — ваша робота повинна викликати інтерес і приносити задоволення!

***************************
Важливі факти про куріння та молодь
Відомо, що молодь найбільше піддається поганому впливу. Нажаль, в цьому контексті куріння не є винятком. Більшість людей починає курити саме в підлітковому віці. Дані, презентовані Центром дослідження раку,
ВООЗ та МОЗ України допомагають зрозуміти масштаби цієї проблеми:
1.     на нашій планеті курять приблизно 1,3 мільярди людей;
2.    за 1 секунду на Землі викурюється 300 000 цигарок;
3.    куріння викликає 6 % смертей у всьому світі;
4.    щорічно від куріння вмирає 3 мільйони людей. 300 мільйонів дітей, які живуть сьогодні, будуть убиті тютюном у дорослому віці;
5.    загальна маса недопалків на планеті за 1 рік становить 2 520 000 тонн;
6.    кожні десять секунд з’являється нова жертва тютюну.
7.    З 1950 року куріння вбило 62 мільйони чоловік. А це більше, ніж загинуло у Другій світовій війні.
«Тютюнова» статистика України:
1.     в Україні курить кожен другий чоловік і кожна п'ята жінка;
2.    усього в Україні нараховується близько 9 мільйонів активних курців, що складають третину всього працездатного населення;
3.    Україна займає 17 місце в списку країн-лідерів за кількістю курців;
4.    щорічно до числа курців долучається не менше 100 000 українців;
5.    кожен четвертий підліток в Україні викурює першу цигарку у віці 10 років;
6.    Україна є другою країною у світі (після Чилі), де у віці 13-15 років курять більше 30% юнаків і дівчат;
7.    наша держава займає ІІ місце за кількістю викурених цигарок на одного громадянина;
8.    на кожного українця припадає понад 2500 сигарет — майже 7 щоденно;
9.    розрахунки Всесвітнього банку свідчать про те, що економічні збитки України від тютюну складають близько 2 мільярдів доларів щорічно;
10. за офіційною статистикою, в Україні щороку від хвороб,  пов’язаних з курінням, помирає 120 тисяч людей.
***********************
Учні____8 - В___ класу,
 Запам'ятайте правила поведінки під час осінніх канікул 
(з 28.10 по 05.11.2017р)
-         Правил безпечної поведінки з метою попередження  всіх видів травматизму;
-         безпеки дорожнього руху, правила поведінки на автодорога, залізниці, у транспортних засобах;
-         правила пожежної безпеки під час канікул: використання електроприладів у побуті; правила поведінки у разі пожежі в приміщенні, лісі, правила поведінки під час пожежі;
-         правила поведінки в громадських місцях: перебування в громадських місцях, участь у масових заходах; перебування на дитячих майданчика гойдалках;
-         вимоги безпеки у побуті: користування газовими приладами; правила електробезпеки та безпечно користування електроприладами; поведінка при виявленні незнайомі предметів та небезпечних речовин; правила поведінки з незнайомий людьми; толерантність у стосунках;
-         правила поводження при зустрічі зі свійськими і дикими тваринами;
-         правила поведінки під час екскурсій до лісу: одяг і взуття для проведення прогулянки (екскурсії) до лісу; правила поводження у природному середовищі (особливо біля водоймищ); поведінка під час дощу, грози, у надзвичайних ситуаціях;
-         «Обережно! Гриби!», перша допомога при отруєнні грибами;
-         вимоги безпеки у разі виникнення екстремальних ситуацій, стихійних лих, терактів;
-         профілактика шкідливих звичок (тютюнопаління, алкоголізм, наркоманія, токсикоманія, ігроманія): шкідливість для здоров’я (про неприпустимість вживання) вживання алкоголю, тютюнопаління, наркотичних речовин; вплив постійного перебування за комп’ютером на здоров’я  дітей;
-         про категоричну заборону займатися паркуром та зачепінгом;
-         правила надання першої допомоги у разі нещасного випадку (особливо отруєннях);
-         правила поведінки в пізній час доби або коли дорослих немає поруч (про категоричну заборону перебувати на вулиці в пізній час доби без супроводу дорослих).

***********************

Протипожежна безпека 
(кл. година у 8 - В класі \ презентація)


*****************************

Яку обрати
професю?
                                           Тест

1. Як на мене, контролювати інших людей та вести облік — нудне заняття.

1. Так.
2. Важко відповісти.
3. Ні.

2. Я краще буду займатися фінансовими операціями, аніж виступати на сцені.

1. Так.
2. Важко відповісти.
3. Ні.

3. Ніколи точно не розраховую час, який витрачаю на дорогу до школи. Для мене це здається неможливим.

1. Так.
2. Важко відповісти.
3. Ні.

4. Ризик — моє друге «Я».

1. Так.
2. Важко відповісти.
3. Ні.

5. Терпіти не можу безладу.

1. Так.
2. Важко відповісти.
3. Ні.

6. Охоче проведу вільний час за книжкою про досягнення в сфері науки.

1. Так.
2. Важко відповісти.
3. Ні.

7. Мої записи зазвичай не надто добре структуровані та організовані.

1. Так.
2. Важко відповісти.
3. Ні.

8. Я завжди відкладаю частину грошей на потім, не витрачаючи все й одразу.

1. Так.
2. Важко відповісти.
3. Ні.

9. У мене на робочому столі скоріше безлад, аніж бездоганний порядок.

17. Вивчаючи іноземну мову, потрібно почати з граматики, а не отримувати розмовний досвід без знання граматичних основ.

1. Так.
2. Важко відповісти.
3. Ні.

18. Я завжди прагну всебічно вивчити проблему, з якою стикаюся (пошукати інформацію в мережі, прочитати необхідну літературу, проконсультуватися зі спеціалістами).

1. Так.
2. Важко відповісти.
3. Ні.

19. Коли я пишу листа, мені важливіше:

1. Логічність викладу тексту.
2. Важко відповісти.
3. Образність викладу.

20. Я маю щоденник, в якому планую свої справи на кілька діб уперед.

1. Так.
2. Важко відповісти.
3. Ні.

Як обрати професію до душі

21. Я не пропускаю нагоди подивитися випуск політичних та економічних новин.

1. Так.
2. Важко відповісти.
3. Ні.

22. Я хотів би, що моя професія…

1. Щоразу дарувала мені нову порцію адреналіну.
2. Важко відповісти.
3. Занурювала мене в стан спокою і давала відчуття захищеності.

23. Я виконую роботу в останній момент.

1. Так.
2. Важко відповісти.
3. Ні.

24. Покористувавшись книгою, я завжди ставлю її на місце.

1. Так.
2. Важко відповісти.
3. Ні.


у вузі. Також Ти можеш стати незамінним співробітником бухгалтерії, відмінним економістом, демографом, чудовим програмістом, картографом або математиком.

Тебе часто захоплює те, що іншим здається нудним та одноманітним. Креслярська справа, робота з паперами, літерами та розрахунками, упорядкування, контроль і аналіз — заняття, в яких Тобі не буде рівних серед колег. Часто люди Твого типу — прекрасні бізнесмени та керівники. Однак Тобі пора вчитися розслаблятися, постійне самовдосконалення виснажує та не дає відчути всі радощі життя.


Від 37 до 48 балів

Люди Твого типу уважні та зібрані. Зазвичай їм підходять професії, які вимагають чудової пам’яті, точних розрахунків, досконалого знання документації та законів. Юрист, митний декларатор, статистик, кресляр, економіст та спеціаліст з комп’ютерних технологій — професії, в яких Ти можеш досягти неабияких успіхів. Проте, пам’ятай, що відповідні їм сфери діяльності вимагають посидючості, зосередженості та здатності абстрактно мислити. Зверни увагу й на професії першого блоку (від 49 до 60 балів), проте в Твоєму випадку робота зі знаковими системами може бути лише частиною іншої, основної професії (приміром, інтенсивне використання іноземних мов, ведення документації, розрахунки — у роботі фінансиста, менеджера та журналіста).



Інтерес до знакових систем у Тебе мало виражений. Проте Ти здатен оперативно і старанно виконувати свої обов’язки. До того ж, дисципліна та вимогливість до себе допоможуть Тобі підкорити будь-яку вершину, було б бажання. Гнучкість та швидкість прийняття рішень сприяють досягненню якнайкращого результату. Тобі підійде робота геолога, меліоратора, еколога, інженера, гідролога, конструктора, вченого. А ще варто подумати про професію ветеринара або агронома. Знакові системи дещо «сухуваті» для Тебе. Тому, обираючи професію, орієнтуйся на власні захоплення та інтереси.

1. Так.
2. Важко відповісти.
3. Ні.

10. Люблю виконувати завдання згідно інструкції, або за чітко вказаним алгоритмом.

1. Так.
2. Важко відповісти.
3. Ні.

11. Якби я був колекціонером, то зберігав би все упорядковано: в папках, шухлядах, на поличках тощо.

1. Так.
2. Важко відповісти.
3. Ні.

12. Я дратуюсь, коли потрібно навести лад у кімнаті, впорядкувати, або систематизувати щось.

1. Так.
2. Важко відповісти.
3. Ні.

13. Люблю працювати за комп’ютером — набирати й оформляти тексти, робити розрахунки.

1. Так.
2. Важко відповісти.
3. Ні.

14. Перш ніж взятися до роботи, я детально продумаю свої дії.

1. Так.
2. Важко відповісти.
3. Ні.

15. Вважаю, що черпати інформацію з таблиць та графіків — зручно та швидко.

1. Так.
2. Важко відповісти.
3. Ні.

16. Я в захваті від ігор, де можна розрахувати шанси на перемогу і зробити обережний, але точний хід.

1. Так.
2. Важко відповісти.
3. Ні.


25. Лягаючи в ліжко, я напевне знаю, чим займатимусь наступного дня.
1. Так. 
2. Важко відповісти. 
3. Ні.
26. У своїх діях і словах керуюсь принципом «Сім раз відміряй, один — відріж».

1. Так.
2. Важко відповісти.
3. Ні.

27. Якщо мене чекає відповідальна справа, я неодмінно складу план її виконання.

1. Так.
2. Важко відповісти.
3. Ні.

28. Після довгих посиденьок з друзями я мию посуд вже вранці.

1. Так.
2. Важко відповісти.
3. Ні.

29. Я відповідально ставлюсь до свого здоров’я.

1. Так.
2. Важко відповісти.
3. Ні.

30. Якщо в мене щось не виходить, я…

1. Терпляче шукаю рішення.
2. Важко відповісти.
3. Дратуюся і злюся.





Підрахуй бали, скориставшись таблицею


Як обрати професію до душі


Від 49 до 60 балів

Ти прагнеш бути бездоганним у всьому, чого вимагаєш і від оточуючих. Оскільки Тебе цікавлять різноманітні знакові системи (цифри, коди, природні та штучні мови), Ти напевне зможеш знайти себе в професіях, пов’язаних з діловодством, створенням документів, аналізом та перетворенням текстів. Коректор, технічний редактор, нотаріус, секретар — ось ті спеціальності, які Тобі з легкістю вдасться освоїти

Від 13 до 25 балів

Документи, знаки та розрахунки Тебе точно не цікавлять. Люди Твого типу бездоганні імпровізатори, вміють активно діяти і швидко прийняти рішення, нестандартні і непередбачувані, що характерно для представників творчих професій. Реклама, дизайн, журналістика і психологія — сфери, що в яких Ти почуватимешся мов риба в воді. А ще з Тебе може вийти бездоганний вчитель , продюсер або вихователь.





Від 0 до 12 балів

Такій нестандартній особистості як Ти просто необхідно розвивати силу волі, витримку та дисциплінованість, адже при влаштуванні на роботу Тобі частенько кортітиме робити те, що «хочеться», а не те, чого вимагає керівництво. Робота, що передбачає жорстке виконання плану і дотримання термінів, Тобі навряд чи підійде. Професії художника, фотографа, артиста, скульптора чи поета — з Твоєї категорії. Подумай також і про спеціальність дизайнера, режисера, актора або диригента.




Підрахуй бали, скориставшись таблицею

                     

*******************

ПАМ’ЯТКА


з безпеки життєдіяльності та запобігання дитячому травмуванню

Нещасні випадки на вулицях, дорогах, на майданах тощо трапляються з дітьми частіше за все тому, що вони не знають або не виконують правил безпечної поведінки.

ШАНОВНІ УЧНІ! ПАМЯТАЙТЕ!

У випадках пожежі викликайте пожежну допомогу по телефону «101».

При конфліктних, критичних, криміногенних ситуаціях звертайтесь до працівників правоохоронних органів або по телефону «102».

У випадку поганого самопочуття або необхідності медичної допомоги звертайтесь до медпрацівників або викликайте швидку допомогу по телефону «103», (у крайньому випадку звертайтесь за допомогою до людей, що знаходяться поряд).

Будьте обережні при контактах з незнайомими людьми, памятайте про можливу небезпеку при спілкуванні зі знайомими.

Категорично забороняється вживання алкогольних, наркотичних та токсичних речовин, тютюнових виробів.

Будьте обережні при виборі транспортних засобів для пересування, вони повинні бути безпечними, узгодьте їх та маршрут пересування з батьками.

· Будьте завжди уважні та обережні!Не поспішайте! Йдіть тільки тротуаром, а якщо його нема, то узбіччям назустріч транспорту.


· Переходьте вулицю, майдан тільки по пішохідних переходах.


· Переходьте вулицю, майдан тільки на зелене світло світлофора для пішоходів.


· Категорично забороняється знаходитись на проїзній частині дороги, майдану.


· При переході вулиці, майдану треба впевнитись у цілковитій безпеці:


спочатку подивитися ліворуч, а дійшовши до середини – подивитися праворуч. І якщо немає транспорту, перейти. Особливо звертайте увагу на транспорт, що стоїть, бо він може раптово зрушити з місця.


· Не перебігайте дорогу, майдан перед транспортом, що рухається близько. Особливо будьте уважними в пізній час, вночі відстані здаються більшими, а швидкість – меншою.


· Входити і виходити з транспорту можна тільки при повній його зупинці.


· Автобуси, тролейбуси і автомобілі, що стоять на зупинці, треба обходити тільки позаду, а трамваї – попереду.


· Не висувайтеся з вікон під час руху транспорту.


· Рух на велосипедах дозволяється тільки з 14 років.


· Категорично забороняється кататися на ковзанах, гратися на проїжджій частині дороги.


· Коли знаходитись в транспорті або в метро виконуйте всі вимоги інструкцій.


· Памятайте про правила поведінки на залізничному транспорті та біля залізної дороги.


· Дотримуйтесь правил протипожежної безпеки.

· Обережно поводьтеся з вогнем та його джерелами. Будьте обережні при користуванні сірниками, запальничками тощо. Не грайтесь з сірниками та іншими джерелами вогню.


· Не розпалюйте вогнища, не паліть листя, траву.


· Будьте обережні в поводженні з електроприладами, особливо якщо вони ввімкнені в електромережу.


· Будьте обережні поблизу ліній електропередач.


· Заборонено рибалити під лініями електропередач.


· Не залазьте на дерева, що ростуть поблизу повітряних ліній електропередач.


· Заборонено накидати дріт і інші предмети на дроти ліній електропередачі, заборонено кидати будь-які предмети в електроустановки.


· Заборонено залазити на опори ліній електропередач.


· Заборонено пошкоджувати електролічильники.


· Будьте обережні поблизу трансформаторних будок, ні в якому випадку не заходьте до них, це небезпечно!


· Заборонено відчиняти двері трансформаторних будок, відкривати електрощити на сходах.


· Заборонено тягти вилку з розетки за дріт.


· Заборонено братись за дроти побутових електроприладів мокрими руками.


· Памятайте про правила поведінки під час грози, біля електричних дротів, що впали на землю.


· Дотримуйтесь правил безпеки в поводженні з хімічними реактивами та предметами побутової хімії.


· Виконуйте правила пожежної безпеки біля ялинки. Не використовуйте саморобні гірлянди, іграшки, вату, папір та інші швидкозаймисті матеріали.


· При виявлені несправності в ілюмінації (нагрівання проводів, блимання лампочок, іскріння тощо) її слід терміново вимкнути.


· Не дозволяється прикрашати ялинку целулоїдними іграшками, а також марлею та ватою, не просоченими вогнезахисною речовиною, застосовувати для ілюмінації ялинки свічки, одягатися у костюми з легкозаймистих матеріалів (вати, паперу, марлі й т.ін.).


· Не користуйтеся петардами та іншими піротехнічними засобами, це може бути небезпечним для життя.


· Забороняється використання петард, проведення феєрверків та інших подібних заходів у місцях масового відпочинку громадян без відповідного погодження (дозволу) з місцевими органами влади.


· При виявленні чужих або невідомих предметів необхідно сповістити про це дорослих. Ці предмети можуть виявитися вибухонебезпечними. З ними не можна виконувати ніяких дій – це небезпечно для життя.


· Будьте обережними зі зброєю, особливо вогнепальною.


· Дотримуйтесь безпеки при користуванні газом та газовою апаратурою.


· Якщо ви відчули запах газу-дзвоніть по телефону «104».


· Будьте уважні при користуванні ліфтом, виконуйте всі вимоги інструкцій. Не бажано їздити в ньому з незнайомими людьми. Ні за яких випадків не лізьте в шахту ліфта.


· Будьте обережні біля відкритих вікон та на балконах.


· Не ходіть близько біля будівель, це може бути небезпечним для життя.


· Знаходячись в парках, скверах, лісах та лісосмугах, будьте завжди уважні та обережні.


· Будьте уважні при вживанні грибів та ягід, особливо їх незнайомих різновидів, серед них можуть бути отруйні. Обережно вживайте гриби, куплені на ринку.


· Будьте обережні поблизу водоймищ, під час купання та катання на човні.


· Дотримуйтесь заходів безпеки в період льодоставу та льодоходу.


· Будьте обережні на кризі, льоду, під час ожеледиці.


· Дотримуйтесь правил техніки безпеки при користуванні спортивним знаряддям на ігрових та спортивних майданчиках, під час рухливих ігор та забав.


· Не пийте сиру воду. Мийте руки перед їдою. Дотримуйтесь правил особистої гігієни.


· Будьте обережні при споживанні продуктів харчування. Памятайте про терміни їх придатності до споживання.


· Памятайте про небезпеку вживання алкогольних напоїв, наркотичних та токсичних речовин, тютюнових виробів.


· Памятайте про правила користування колючими та ріжучими предметами.


· Будьте обережні з медичними препаратами та інструментами.


· Будьте обережними, знаходячись на відкритому повітрі, враховуйте погодні умови.


· Одяг та взуття повинні відповідати погодним умовам, виховному заходу та місцю і умовам його проведення.


· Дотримуйтесь заходів безпеки на вулицях, дорогах, у під’їздах та дворах будинків, у натовпі, громадських місцях.


· Не знаходьтесь на вулиці до пізнього часу.


· Ухиляйтесь від загрозливих для життя і здоровя ситуацій.


· Будьте взаємоввічливими.


· Намагайтесь дотримуватись правил етики та естетики.


· Категорично забороняється вживання алкогольних, наркотичних, токсичних речовин.


· Пам’ятайте про вплив на здоров’я людини мобільних телефонів, заборону користування ними під час навчально- виховного процесу.


· Забороняється палити на території та в приміщеннях школи.


· З метою безпеки життєдіяльності учнів їм забороняється під час навчального-виховного процесу залишати приміщення гімназії; під час уроків на відкритому повітрі залишати територію гімназії та спілкуватися з учнями інших класів та сторонніми людьми.

Бережіть своє здоров’я і життя! 


**************************
"Україна на карті Європи"
(розробки уроків та позакласних заходів
для проведення Першого уроку в 2017/2018 навчальному році)





***********


Інструктаж з техніки безпеки про правила поведінки
 під час канікул (з 27.06 по 31.08. 2017р)
-         про безпеку дорожнього руху, правила поведінки на автодорога, на залізниці, у транспортних засобах, про категоричну заборону займатися зачепінгом та паркуром;
-         пожежної безпеки під час канікул: використання електроприладів у побуті; правила поведінки у разі пожежі в приміщенні, лісі, правила поведінки під час пожежі;
-         правила поведінки у громадських місцях: перебування в громадських місцях, участь у масових заходах; перебування на дитячих майданчика, гойдалках;
-         вимоги безпеки у побуті: під час роботи на присадибній ділянці, користування газовими приладами; правила електробезпеки та безпечного користування електроприладами; поведінка при виявленні незнайомі предметів та небезпечних речовин; правила поведінки з незнайомий людьми; толерантність у стосунках;
-         правила поведінки під час екскурсій до лісу: одяг і взуття для проведенні прогулянки (екскурсії) до лісу; правила поводження у природному середовищі (особливо біля водоймищ), «обережно кліщі»; поведінка під час дощу, грози, у надзвичайних ситуаціях;
-         правила поведінки на водних об’єктах: правила купання дітей, які не вміють та які не вміють плавати; правила безпеки під час плавання; небезпечність ігор пов’язаних з обмеженням руху рук і ніг, хватанням і штовхання тривалість купання та перебування на сонці; користування надувний матрацами та кругами; правила надання допомоги потопаючому;
-         вимоги безпеки у разі виникнення екстремальних ситуацій, стихійних лих, терактів;
-         профілактика шкідливих звичок (тютюнопаління, алкоголізм, наркоманія, токсикоманія, ігроманія): про шкідливість для здоров’я вживання алкоголю, тютюнопаління, наркотичних та психотропних речовин та про категоричну заборону їх вживати; вплив постійного перебування за комп’ютером на здоров’я  дітей;
-         про профілактику гострих кишкових інфекцій, харчових отруєнь, отруєнь дикоростучими рослинами, хімічними речовинами
-         правила надання першої допомоги у разі нещасного випадку (особливо теплових ударах, отруєннях);
-         правила поведінки в пізній час доби або коли дорослих немає поруч (про категоричну заборону перебувати в пізній час доби або біля водоймищ без супроводу батьків).


***********************
Одягнімо вишиванки, друже,
 Хай побачить українців світ 
— Молодих, відважних, дужих, 
У єднанні на сто тисяч літ.
18.05.2017



***************
"Безпека руху" 
\презентація для учнів 7 класу\

*******************
З Днем Перемоги (09.05.2017)
привітали учні 7 - В класу ветеранів ІІ світової війни

**********************
До уваги дітей!!! 
Запам'ятай, твоє здоров'я і життя в твоїх руках!!!
РУЙНІВНА СИЛА АЛКОГОЛЮ НА ВСІ ОРГАНИ І СИСТЕМИ ЛЮДИНИ
Алкоголь негативно впливає не тільки на того, хто зловживає цією речовиною, а й на майбутнє покоління.
Дослідження вчених показали, що у підлітків алкоголізм, як важко виліковна, серйозна хвороба, виникає і розвивається у чотири рази швидше, ніж у дорослих. Деградація особистості також відбувається набагато швидше.
Алкоголіки живуть на 15 років менше, ніж люди, які не мають звички систематичного пияцтва!
Дослідження вчених виявили, що наслідки одноразового вживання алкоголю здоровою людиною зберігаються в організмі протягом 2-х тижнів.
Концентрація алкоголю у крові більше 5% вважається смертельною для дорослої людини!
Якщо людина знаходиться під виливом алкоголю протягом тривалого часу, біохімічні процеси мозку змінюються. Організм прагне підтримати процеси функціонування нервової системи. Таким чином формується звичка , стан, у якому алкоголь вже не має того ефекту, що раніше. Тоді мозок не може працювати без підтримки і стимуляції алкоголем. І, як наслідок, у людини виникає алкогольна залежність.

«Від пияцтва до злочину рукою подати»
Алкогольна залежність.
Алкоголь — речовина, від зловживання якою можна потрапити у залежність. Універсаль­ною особливістю алкоголю є його здатність змінювати стан свідомості, саме тому багато людей вважають вживання алкоголю тра­диційним та необхідним елементом життя. Алкогольна поведінка формується за допомогою таких факторів: надлишок вільного часу, грошей, відповідна компанія, доступність алкоголю.
У більшості випадків підлітки починають пити через те, що це роблять інші.
Алкоголь впливає на мозок, він гальмує роботу тих мозкових центрів, які відповіда­ють за вищу діяльність людини (інтелект, совість, можливість критичної оцінки ситуа­ції, рівень культури). Тому часто трапляється так, що люди, які зібралися на дружню бесіду за чаркою, закінчують сваркою або бійкою. Внаслідок зловживання алкоголем у людини розвивається грубість, егоїзм, моральна роз­бещеність, деградація особистості.
Крім того, у людей, які багато п'ють, збільшується і починає гірше працювати печінка, виникають захворювання мозку серця, шлунка, кишкового тракту.
ПОРАДА\\  Шановні діти ! Не долучайтесь до алкоголю. Ви маєте усвідомити, що життя дарується нам Всесвітом.

Пам’ятка для учня
1. Не долучайтеся до вживання алкоголю.
2. Алкоголь не може цілком зняти нервові напруження, вивести з депресії - це тільки тимчасове запаморочення свідомості.
3. Якщо ви знаходитесь в компанії, де всі люди вважають нормою вживати алкоголь, пам'ятайте, що Ви особистість.

4. З дитячих років привчайте себе до спорту.
5. Майте силу волі відмовлятись від пропозиції товаришів щодо вживання спиртних напоїв.
6. Знайдіть собі корисні і цікаві заняття (танці, співи, музика, малювання).



7. Отримуйте задоволення від тверезого спілкування.
8. Відпочивайте під час свят, не вживаючи спиртних напоїв.
9. Заздалегідь загартовуйте і піклуйтеся про здоров'я свого організму, з дитячих років замислюйтесь над майбутнім.






НАРКОМАНІЯ ХВОРОБА, ЩО ВІДБИРАЄ ЖИТТЯ

Наркоманія це хвороба, що виникає внаслідок вживання наркотичних речовин та призводить до глибокого руйнування організму і навіть смерті. Існує два види наркоманії моно наркоманія (вживання якогось одного наркотику) і полі наркоманія (вживання декількох видів наркотиків одночасно). Якщо наркоман не отримує наркотик тривалий час, у нього з'являється абстиненція - болісні відчуття, які не кожен витримує і може навіть померти.
!!! Підлітки вживають наркотики у шість разів частіше, ніж люди інших вікових груп. L
За останні 10 років смертність від вживання наркотиків збільшилась у 12 разів, а серед підлітків у 42 рази!
-  Середня тривалість життя наркоманів 4-  4,5 роки після першої спроби!
-  Наркоманія є джерелом поширення ВІЛ-інфекції.  70% ін'єкційних наркоманів є носіями вірусів СНІДу!
Кількість злочинів, пов'язаних з наркотиками та сильнодіючими речовинами наркотичного походження за останні п'ять років збільшилась у шість разів.

Залежність стає згубною, коли:
1. Обмежує можливості особистості в самореалізації.
2. Негативно впливає на стосунки між людьми.
      Соціальна залежність:
Незмінною умовою цієї стадії є наявність гру­пи, де вживають наркотики.
Психічна залежність:
На цій стадії змінюється поведінка людини. Во­на починає вживати наркотики з метою відчути певні емоції.
3. Створює конфліктні ситуації між осо­бистістю і суспільством.
4. Спричиняє психічну і фізичну залежність.
      Фізична залежність:
Настає після того, як організм включає нарко­тики в процес обміну речовин. Це непереборна фізична потреба. На цій стадії людина потребує лікування.


      
   !!! Ця історія трапилась рано-вранці 3 жовтня 1849 року. На землі лежав виснажений чоловік, який іноді подавав слабкі ознаки життя, щось оглядався, несподівано посміхався. Поліцейський довго дивився на нього, ніяк не міг зрозуміти, що з ним.
   Раптом зрозумів. Це ж наркоман. Поліцейсь­кий доправив чоловіка в лікарню. Той був без свідомості і, не приходячи до тями, помер.
  Лише через деякий час з'ясувалося, що це був великий американський письменник Едгар По (1809-1849 рр.).

«Вузлики на пам'ять»
1. Найголовніше - вміти сказати: «Ні!», коли тобі пропонують спробувати наркотик, будь-хто!
2. Не бійся виглядати «білою вороною» у ком­панії - це є твоє життя, і саме тобі вирішувати свою долю!


  
Наше здоров'я у наших руках.
Ми всі за здоровий спосіб життя!
Тому кожен учень у школі затям:
«Шкідливі звички» не мода, не клас,
Куріння це лиш заборона для нас.
Ти в нікотині ніщо не знайдеш,
А власною рукою себе ти уб'єш.
І склянка горілки твій розум туманить,
А інколи навіть на злочини тягне.
Як з «змієм зеленим» ти будеш товариш,
То гідність і розум свої ти утратиш.
Наркотики смерть, небезпечність і зле
Він швидше за інших здоров'я уб'є.
Мій друже! Школяре! Дитино моя!
Я вчитель, твій друг, може, мама твоя
Благаю, прошу, установу даю
Піклуйся з дитинства про долю свою.
За гроші не купиш: здоров'я й батьків,
Тому бережи їх з дитячих років!!! 



Мовчить Чорнобиль - дід кремезний,

Цеглиння з вогнищ погляда.

Тут свято довго не воскресне –

Зайшла в країни дім біда!

06. 04. 17
Учні  7 - В класу відвідали Фастівський музей Чорнобильців. 


***********************
Правила успішного навчання
( пам'ятка для учнів )

1.Будь впевнений в своїх силах, май гаряче бажання вчитися, розвивай інтерес до знань.
2.Будь уважним.
3.Люби працю і вмій добре працювати. Пам'ятай слова Едісона: «У науці все вирішують 1% таланту і 99% потіння».
4.Підтримуй чіткий режим в навчанні, правильно слідкуй за працею і відпочинком.
5. Не заучуй напам'ять, покладайся не тільки на свою пам'ять, а навчися самостійно мислити.
6.Використовуй в навчанні таких союзників, як уява і почуття. Пам'ятай: «Призначення людини - не тільки наповнити себе знаннями, а й бути факелом, щоб горіти».
7.Будь самостійним в навчанні. Шукай, працюй, читай сам.
8.Май в будинку свій куточок. У ньому повинні бути розклад занять, режим дня, схеми роботи, підручники, посібники, книги, підібрані розумно і в строгому порядку, щоб знайти потрібне.
9.Постійно шукай практичне застосування своїм знанням. Більше вирішуй завдань, виконуй вправи, виготовляти вироби. Працюй не тільки головою, а й руками. Закріплюй свої знання.
10.Намагайся розумно організовувати свою працю, щоб краще і швидше виконувати завдання.
11.Виховуй в собі позитивні риси характеру.

*************************
01. 04. 17 учні 7- В класу взяли участь в 
майстер-класі  до Пасхальних свят 


ПАМ’ЯТКА З БЕЗПЕЧНОЇ ПОВЕДІНКИ ДЛЯ УЧНІВ ТА БАТЬКІВ ПІД ЧАС ВЕСНЯНИХ КАНІКУЛ
      Невдовзі весняні канікули. Не буде домашніх завдань. З’явиться багато вільного часу. Кожен планує по-різному провести весняний вікенд. Екскурсії, відпочинок, веселі і радісні друзі...
      Бажаємо усім учням гарного відпочинку, яскравих вражень, незабутніх зустрічей, захоплюючих мандрівок! 
    Закликаємо учнів та батьків завжди пам`ятати елементарні правила безпеки під час канікул, щоб приємний відпочинок не був зіпсований. 

*******
1.  Пам’ятайте і виконуйте правила дорожнього руху.
2.  Не грайтесь поблизу доріг.
3.  На зупинці не стійте близько біля дороги.
4.  Дотримуйтесь правил посадки в транспортні засоби.
5.  Дотримуйтесь відповідних правил поведінки в громадських місцях. 6.  Перебуваючи на відпочинку в лісіабо парковій зоні, пам'ятайте про правила безпечної поведінки.
7.  Будьте особливо уважні біля водоймищ. Знайте: з водою не жартують!
8.  Не беріть у руки вибухонебезпечні предмети, у випадку їх виявлення, повідомте дорослих.
9.  Не використовуй піротехнічні засоби – це небезпечно!
10.  Не підходьте до ліній електромереж, якщо провід обірваний, повідомте дорослих.
11.  Не розпалюйте вогнища.
12.  Не влаштовуйте ігри біля залізничного полотна, на будівельних майданчиках та біля них.
13.  Обережно користуйтесь побутовими газовими та електричними приладами.
14.  Не відходьте далеко від будинку.
15.  Не впускайте в квартиру незнайомих людей.  
16.  Не грайтеся з бродячими тваринами.
17.  Мийте руки після ігор перед їжею.
18.  Для прогулянки вдягайся зручно і тепло, щоб не застудитися.   

SOS! Увага! Небезпечна гра підлітків
"Синій Кит"
( Шановні батьки, контролюйте своїх дітей: в які ігри вони грають в інтернеті, який у них настрій, як себе поводять, з ким вони спілкуються,...)



В переддень 8 Березня учні 7 -В класу зібралися разом, щоб обрати серед дівчат "Міс класу". Були цікаві конкурси ( "Візитівка", "Шкільний "дрес-код", "Конкурс від мене", "Смачна родзинка"), розваги, солодкий стіл. Перемогли "Міс Грація", "Міс Чарівність", "Міс Сюрприз", "Міс Весна".



В школі карантин з 
13 по 17.02
( Не хворійте, загартовуйтесь, їжте цитрусові, часник, цибулю, будьте на свіжому повітрі, але знайте міру, ... 
Не забувайте про навчання вдома - читайте, переказуйте, вчіть нові слова (неправильні дієслова) 
До зустрічі!


До уваги школярів! 

Зима - це не просто красива пора року, для розваг і відпочинку, взимку будьте уважні і обережні! Уважно прочитайте та запам'ятайте...
...



Класний захід 


"До дня визволення м. Фастова від фашистських загарбників в 1943 році"



До уваги батьків!

Безпечний Інтернет


Не можу уявити
Життя без Інтернету,
Що всі куточки світу
Заплів в свої тенета.

 Лиш кнопку я натисну –
Відкриються в вікні
Новин велика збірка
І правила, й статті.

Встають переді мною
Найвищі в світі гори.
Ліси стоять стіною,
Хлюпочуть хвилі моря.

 Я побуваю в шахті
І в космос піднімуся.
З подругою в контакті
Я легко поділюся



Та є у «павутині»
Картинки не хороші,
І сайти підозрілі,
Настроєні вороже.







А є й такі там сайти,
Мов вовк в овечій шкурі –
Поки їх розпізнаєш,
Вони тебе обдурять.

Учись добру в мережі,
Шукай знання й новини,
А сайти злі, що брешуть,
Обходить ми повинні!!!






Безпечний інтернет
Підказки для дітей

1.    Використовуйте контрольовані чат-кімнати та завжди залишайтеся в публічних зонах чат-кімнат;

2.    ніколи не погоджуйтеся на зустрічі зі своїм онлайновим другом, якщо в реальному житті ви не знайомі;

3.    ніколи не давайте про себе інформацію по електронній пошті, в чат-кімнатах, дошках оголошень, реєстраційних формах і персональних профілях, а також при участі в онлайнових конкурсах;

4.    не завантажуйте програми, музику або файли без дозволу дорослих, вони можуть містити шпигунські програми та віруси. Спільний доступ до файлів, отримання текстів та картинок з Інтернету може порушувати закони про авторські права;






5.    захистіться від спаму, не давайте свої адреси електронної пошти, не відповідайте на "сміттєву" пошту та використовуйте фільтри електронної пошти;

6.    не відвідуйте сайти з порнографічним та агресивним змістом, це негативно впливає на дитячу психіку та спотворює світосприйняття;

7.    розповідайте батькам, якщо хтось в онлайні примушує вас почувати себе незручно або налякано, робить огидні пропозиції. І не бійтеся бути покараними, навпаки, такі дії дозволять батькам проявляти до вас більше довіри під час користування Інтернетом.



Комментариев нет:

Отправить комментарий